ЦНАП продовжує приймати документи для отримання виплати субсидій та пільг

       Із 1 жовтня змінено механізм виплат житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання побутового палива і скрапленого газу відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

      Зазначеною постановою затверджено нові форми бланків Заяви про призначення та надання житлової субсидії та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

        Відповідно до змін виплати субсидій та пільг з жовтня проводять органи Пенсійного фонду України.

      Починаючи з 1 грудня 2022 року звертатися за оформленням житлових субсидій та пільг слід до органів Пенсійного фонду України. Тобто подавати заяви можна у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання громадян.

      При цьому залишається можливість звернення громадян з цих питань до посадових осіб центру надання адміністративних послуг, а також через Портал Дія. 

    До 1 грудня 2022 року буде діяти перехідний період. У цей час порядок звернення за призначенням субсидій не змінюється. Призначення та нарахування субсидій і пільг здійснюватимуть органи соціального захисту населення. Після цього ці функції також перейдуть до органів Пенсійного фонду України.

        Нагадуємо, що внутрішньо переміщені особи також мають право оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.

        Постановою розширено перелік категорій, які можуть претендувати на отримання субсидії. Зокрема, звертатись за призначенням субсидії можуть:

      – домогосподарства в складі, яких є особи, що мають у власності два  житлових приміщень в місті, право власності на одне з яких набуто шляхом успадкування і жодне із них не здається в оренду;

        – домогосподарства в складі, яких є особи, в яких відсутні доходи, і які перебували  у період дії воєнного стану за кордоном понад 60 днів.

       Звертаємо увагу, що тим, хто отримував субсидії у неопалювальний  період подавати нові заяви не треба. Таким домогосподарствам буде здійснений автоматичний перерахунок.

    Натомість особи, які будуть звертатися за субсидією вперше, та особи, в яких відбулися зміни у домогосподарстві, мають подати новий пакет документів до посадової особи центру надання адміністративних послуг або через Портал Дія.

       Чекаємо на Вас за адресою: 

       м. Долина, вулиця Грушевського, 18 та у віддалених робочих місцях у старостинських округах згідно затверджених графіків.

Telegram