До уваги громадських формувань

ЯКЩО КБВ У ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВІДСУТНІЙ, ЧИ ПОТРІБНО ПРОТЯГОМ 3 МІСЯЦІВ, ПОЧИНАЮЧИ З 11 ЛИПНЯ 2021 РОКУ, ПОДАВАТИ ЯКІСЬ ДОКУМЕНТИ ТА ЗВЕРТАТИСЯ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРАТОРА?

Так, необхідно. У Єдиному державному реєстрі міститься інформація про КБВ юридичної особи, у тому числі КБВ її засновника, якщо засновник – юридична особа (крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій). У разі відсутності в юридичної особи КБВ юридичної особи, у тому числі КБВ її засновника, якщо засновник – юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності.

Таким чином, навіть у разі відсутності у громадського об’єднання зі статусом юридичної особи КБВ, такому громадському об’єднанню також обов’язково необхідно звернутися до державного реєстратора та подати наступний перелік документів, у якому зазначити причину відсутності КБВ:

  •  заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4 (додається);

 • структура власності за формою та змістом відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року №163 “Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності” (зразок додається).

Facebook
Twitter
Telegram
Telegram